25 Ağustos 2018 Cumartesi

Sadece Bir Gecelik Kitap Yorumu


Merhaba 

Bana "Okuduğun kitabı tekrar okuyor musun?" sorusu çok soruluyor. Ya size? 

Cevabım hep evet. 

Bazı kitaplar her kitapseverin gönlünde başka yerlerde yer alır. Benim de çevirip çevirip okuduğum bir  çok kitabım var.Uzun zamandır yeniden okumak istediğim Sadece Bir Gecelik romanımı yeniden elime aldım ve başladım okumaya 

Roman iki bölümden oluşuyor. Bir yandan Elif anlatıyor. Diğer yandan kötü kadın imajına bürünen Yonca'ya kulak veriyoruz. Aynı adama aşık olan iki kadının kesiştiği kararsız bir hayatı okurken bölümler arasında bağ kuruyorsunuz. 

İlk okuduğumda çok etkilendiğim roman benim için ayrı bir yere sahip. Çok severken karar verememenin zorluğunu anlatıldığı,bencil bir adamın peşinden pervasızca sürüklenen Elif'in adaletli yaklaşımı sayesinde nasıl çıkmazdan çıktığının güzel bir kanıtı  bu roman. Adı tek gecelik bir aşkı vurgulamış gibi gözükse de sadece bir geceliğin tokat gibi yüzüne vurulması Elif'in hayatı. 

iki kadını gönlü bile diyemeyeceğim bir yere koyarak isteği tek bir kadın yaratan Bencil bir Berk bu romanda kaybeden tek kişi. 

iki kadın da Berk için karakterinden ödün verip kendilerinden vazgeçsede doğruyu sonunda buluyor. 

Anlatımımın yetersiz kaldığı bu romanı erkeklerin okumasını isterdim. Seven bir kadının sevdiği için neler yapabileceğine tanık olmasını isterdim. Romanın basımı maalesef yok. Belki bir gün sahafları karıştırırken karşınıza çıkabilir. O zaman tereddüt etmeden alın ve okuyun derim.

Sevgiler 

Elmas 


9 yorum :

 1. Ben de çok sevdiğim kitapları tekrar tekrar okumaktan hiç gocunmam. Bazı kitaplar her okuyuşta farklı bir yönünü gösteriyor çünkü.

  YanıtlaSil
 2. Okumak için araştıracağım, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Benim de çokkkk uzun zaman önce okuyup konusunu hayal meyal hatırladığım bazı kitaplar var,onları yeniden okumayı çok isterim.Bakalım kısmet diyelim :)

  YanıtlaSil
 4. Çok haklısınız. Kesinlikle katılıyorum. Unuttuğunuz kitabı yeniden okuyunca ayrı bir keyif alıyorsunuz.

  YanıtlaSil
 5. Ben teşekkür ederim. Yazımı okuyup yorum yaptığınız için. Saygılar

  YanıtlaSil
 6. İnşallah Yeşimcğim:) Lacivert nasıl gidiyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya Lacivert serisini alamadım henüz.2 kitap sanırım.Çok ta aç gözlülük yapmak istemiyorum, elimde 2-3 kitap var okumadığım.Ama eninden sonunda okuyacağım :)

   Sil
 7. Blogunuzu severek takip edeceğim!
  Yeni yazımı okursanız çok sevinirim. Sevgilerimle!!
  https://benirva.blogspot.com/2018/09/kendimle-yarstm.html

  YanıtlaSil
 8. Ben de bazen kitaplığımdaki okuduğum kitapları tekrar alır ve okurum.Genelde de fikirlerim değişmiş olur :) O yüzden de insanın aynı kitabı yıllar sonra okuması bana mantıklı gelir.

  YanıtlaSil