10 Nisan 2018 Salı

Selvi Atıcı&Biz Kitap Yorumu"Senin hanım arkadaşlar genelde çubuk kraker gibi oluyorlar. Ben, biraz balık kraker gibiyim!"

Egolu, kendini beğenmiş, burnundan kıl dahi aldırmayan, sert ve soğuk duruşunun altında, sımsıkı hislere bağlı güçlü mü güçlü bir adam. 

Direnmeye, gizlenmeye, saklanmaya, kurtulmaya baş koymuş, asi mi asi, hazır cevap bir kadın.

Çelik ve Çiğdem

İkisinin hikayesi ve karşınızda BİZ

İki farklı bir yaşam, iki farklı karakter, ,iki ters kişi nasıl olur da bir araya gelir de biz olabilirler. İşte hadi buyurun romana.

Çiğdem geçici süreliğine çocuk bakıcısı olarak girdiği evde, Umut bebeğin kıl amcasına sinir olup dururken bir bakmış ki aşık olmuş. O egosu tavan yapmış Çelik Bey’de Çiğdem’e laf söyleyip dururken, tüm kaidelerini ve kurallarını bozmuş o mavi gözlerin esiri haline gelmiş.
Çok detay vermeden anlatacaklarım bu kadar ama düşüncelerim oldukça fazla. 

Baştan başlayıp son sayfasına kadar o kadar büyük keyif aldım ki anlatamam. Hele Kübra ve Selcan’la çevirdiğimiz gıybetler okuduğumuz kitabın üstüne bal kaymak gibi doldu.

Ey aşk sen nelere kadirsin. İnsana yapmam dediğin şeyleri nasıl da güzel yaptırtıyorsun. Çelik’in o gizli yüreği nasıl gün yüzüne çıktı. Çiğdem onun için saklanmaktan, kalabalığa karışmaktan vazgeçti. Buldular birbirlerini ama…

İşte o arada neler oldu neler? Çelik kızdı. Çiğdem hiç geri adım atmadı. Pat pat çekinmeden korkmadan sıraladı laflarını. Hep asi, hep dik başlı oldu. Çelik kendi dediğini yaptırmak için çabalı durdu. Yaptırdı da. Deli kızımızı sindirmeyi başardı da.

Biz’i okurken iki deli hep gözümün önündeydi. Hallerine, hareketlerine, yaşadıklarına bakıp durdum. çok güldüm. Çok eğlendim. Çok keyif aldım. Bir ara hiç bitmesin istedim. Ama bitti. 

Yeniden kitabı sindirmek için bi daha okuyabilirim.

"Dışı özenle süslenmiş bir paket gibiydi, ilgi çekiyor ve hayranlık uyandırıyordu. Ancak içi kesinlikle bir buz dağının zirvesiydi. yaşına rağmen evlenmemiş olması da muhtemelen bu yüzdendi! Adamı ömür boyu çekebilecek çok fazla kadın olmadığından emindi. "


11 yorum :

 1. Çiğdem'in asiliği ve hazır cevaplılığında kendimi gördüm sanki :))) Bak bu türleri severim,bunu da okumak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer sevdiğin türse mutlaka okumalısın. Çok çok eğlenceli ve keyifli.

   Sil
 2. Kitap okumak gibisi var mı? Şu sıralar polisiye okudum epey. Şimdi de başka bir romana başladım. :)
  Ben de beklerim sayfama, sevgiler... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Polisiyeye biraz ara verdim. Klasiklerde. bu aralar hep eğlenceli gülmeli kitaplar tercih ediyorum.

   Sil
 3. ay söleseneee çubuk kraker balık kraker yaniii kilolu muuu :)moderen aşk romanı herhaldesii :)

  YanıtlaSil
 4. Ay ne güzel anlatmışsın ya okumak istedim hemen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fırsatınız olduğunda mutlaka okuyun derim ben.

   Sil
 5. Evet her yerde kilo kilo:) Aynen modern aşklardan. Çok eğlenceli.

  YanıtlaSil
 6. Aşk,her yerde.Yeğenlerime hep bunu söylerim :)Sadece görebilmek ve bulabilmek gerek.Eğlenceli kitaplar okumak gerek ara ara tabi :)

  YanıtlaSil