15 Mart 2018 Perşembe

Yoksun Kitap Yorumu"Kendine ait o güvenli mabedindeydi ve buradan hiç çıkmak istemiyordu.

Dışarısı onu korkutuyor, insanlar onu üzüyordu. İçini hiç terk etmeyen yorgunluk hissi arsız bir
sevgili gibi boynundan bir an olsun düşmüyordu.Merhabalar 

@lemarizmujde okuduğum ikinci kitabı. Safir’i çok beğenmiş keyifli okumuştum. Aynı düşüncelerim Yoksun içinde geçerli.

Medyanın taktığı Buzlar Kraliçesi lakabıyla ünlenen Josephine genç bir duldur. Mal varlığına geçici süreliğine el konulmuştur. Eşinin iş ortaklarından olan Marcus duruma el atar ve Josephine himayesine almaya çalışır. Zorunlu başlayan bu birliktelik farklı bir yol çizer ve Marcus ile Josie arasında taze, canlı kıpır kıpır bir aşk başlar. 


Her iki tarafta birbirlerine bu tanımı kondurmazken olaylar bir sarpa sarar ki, gülmeli, eğlenceli, bol didişmeli bir ilişki başlamış olur. İlk başlarda hep Josie’nin yanında olup Marcus’a hödük derken, kitabın yarısından sonra Josie fena kızdım. O ne öyle kaçtı. İnsan çok güzel bir aşkı yakalamışken kaçar mı? Josie  böyle yaptıkça ben Marcus’çu oldum. 

O hödük Marcus nasıl değişti, nasıl güzel bir adam oldu, nasıl güzel sahiplendi anlatamam. Öfkesini içindeki hırçınlığı söktü attı. Josie ve aşk sayesinde benliğini buldu. Yazar romanın bazı yerlerinde öyle güzel bir konuyu ele almış ki, kötü bir babaya, kötü bir eşe değinmiş. 

Küçük bir erkek çocuğun annesine yapılanları görmemesi gerekenleri, bunları gören ve bununla yetişen bir çocuğun iç dünyasına değinmiş. Genç bir genç kızın taciz edildiğinde hayatının ilerleyen dönemlerinde nelerle uğraştığını gözler önüne sermiş.

Yaşımdan belki, belki anne oluşumdan farklı bir bakış açısı ile yorumladım. Aslında öyle değil midir? Her okuyucu başka pencereden bakarak okur romanı. Ben böyle hissettim okurken ve yorumumda bu şekilde oldu.


Son söz olarak son derece eğlenceli keyifli sevgi ve aşk dolu tam bir yetişkin kitabıydı. Düzgün giden bir ilişkide olmazsa olmaz her bir noktaya değinilmişti.


Yeniden romanla ilgili yorum yaparsam sanırım mis kokulu kurabiye yapan Keon ve çatlak Sachiko değinebilirim. Her kadının böyle uçarı bir kız arkadaşı, harika lezzetler yaratan bir erkek arkadaşı olmalı. Sizce?


Sevgili yazarım bir sonraki kitabınızı şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum."Ona her baktığında hayran kalmak yerine işine odaklanmak zorundaydı. 

Ama sonrasında... Sonrasındaysa o azimli bir âşıktı!

10 yorum :

 1. Merak ettim bu kitabı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarın okuduğum iki kitabı da oldukça güzel. Düşünebilirsiniz:)

   Sil
 2. hımm duymadım ama çok lezzetli anlatmışsın aklımda olsuuuun :)

  YanıtlaSil
 3. Müjdenin kalemini çok severim. Haftasonu imza günü de var ama ben hala kitabı alamadım 😥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende gördüm imza günü. Belki gidebilirim, henüz karar vermedim:)

   Sil
 4. Ayyy o harika lezzetler yapan kahraman erkekler hep hikayelerde mi olur acabaaaaa ????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim tanıdığım güzel yemek yapan bir kaç kişi var aslında:)

   Sil
 5. heeey son yazımdasııın :)

  YanıtlaSil