28 Nisan 2017 Cuma

U Green Clean Ekolojik Sertifikalı Doğa Dostu Temizlik Ürünleri


Merhaba, 

Son zamanlarda beni rahatsız etmeyen bir üründen bahsetmek istiyorum. Çamaşır suyu uzun yıllardır kullanamayanlardanım. Ufacık bir kokusu beni maf etmeye yetebiliyor. O koku tüm gün genzimde kaldığından çamaşır suyu teneffüs etmiş gibi hissediyorum. 
Annemle evde çamaşır suyu yüzünden bazen kavga eder halindeyiz. Lavabo ve banyo temizliğinde annem çamaşır suyunu resmen her yere boca ediyor. 
Kokuyu aldığımda ben pert. Tıkanıp kalıyorum. 

Farklı markalarda birçok çamaşır suyu katkılı temizlik maddesini denedim ve yine tıkandım. Beni rahatsız etmeyecek çamaşır suyu katkılı ürünü bulamadım. 

Şimdi kullandığım  U Green Cleen beni kendine sevdirdi. Kokusu beni rahatsız etmiyor. Son derece memnunum. Ürünü biraz araştırdığımda, güzel bilgiler edindim ve sizinle paylaşmak istedim.  

SLES, KLOR, GDO, PARABEN, SENTETİK PARFÜM ve FOSFAT GİBİ KİMYASALLAR İÇERMEZ.

Bu başlık benim için son derece önemli bir açıklama oldu. Siz ne düşünüyorsunuz? 

U Green Clean  baın bültenini sizinle paylaşmak istiyorum. 
Ecogarantie®sertifikasına sahip, doğa dostu temizlik ürünleri UZAY KİMYA’ dan
U GREEN CLEAN doğa dostu temizlik ürünleri  1983 yılında, Türkiye’de bulunmayan ancak tüketicinin yaşam kalitesini yükselten temizlik ürünleri üretmek için kurulan Uzay Kimya, toprak, su ve havaya olan saygı ve sevgisi sebebiyle, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen ham maddeler kullanmaktadır.

2014 yılı sonunda Türkiye’de ilk kez Uzay Kimya’ya verilen “Ecogarantie® Sertifikası” ile, tüm dünyada ekolojik ürünler için uluslararası kabul görmüş bir belgeyi almaya hak kazandı.
Üretimde uyguladığımız çevreci yaklaşımlar.

Üretimde uyguladığımız çevreci yaklaşımların en önemlisi üretim esnasında oluşan her türlü kimyasal ve ambalaj atıklarının minimuma indirme hedeflerimizi her yıl yenilememiz ve bu konudaki hassasiyetimizdir. Fabrikamızdan hiçbir zaman doğaya zararlı herhangi bir atık atılmamakta ve ambalajlarda geri dönüşüm sağlanmaktadır. Ayrıca gerek üretim gerekse ofislerde tüketilen su ve elektrik, enerji tasarrufu konusunda da devamlı yeni yöntemler geliştirmekte ve uygulamaktayız. 

U Green Clean serisinin çevreci özellikleri:

U Green Clean, Ecogarantie® sertifikalı temizlik serisi, zararlı kimyasal ham maddeler içermeyen, tamamen organik ve bitkisel içeriği ile çevreyle uyumlu ürün yelpazesine sahiptir. Sıvı sabun ve bulaşık deterjanına ek olarak çok amaçlı yağ çözücü, banyo temizleyici, çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı, bitkisel çamaşır suyu da U Green Clean ailesinde yer almaktadır. Bunlara ek olarak, çok amaçlı temizleyici ise camlar dahil olmak üzere birçok alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 
Ürünlerin başlıca özellikleri ise;
• Formüllerde kullanılan hammaddelerin üretimlerinden itibaren tüm aşamaları ekolojik sertifikalı olması
• Avrupa Birliği’nden ECOGARANTİE sertifikası
• Bitkisel ve doğal hammaddelerle üretilerek, petrol ve hayvansal kaynaklı hammaddeler içermemesi
• Klor, SLES, Paraben, Sentetik Parfüm ve Fosfat gibi zararlı kimyasallar KESİNLİKLE içermemesi
• Sentetik Parfüm yerine organik yağlar kullanılması
• Zararlı kalıntı bırakmaması
• İçeriğindeki tüm hammaddelerin doğada biyolojik olarak parçalanarak çevre ve cilt dostu olmasıdır.
Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir temizlik ürünleri ile pek çok yenilikçi üründe imzası olan firma dünyadaki gelişmelerle birlikte 2007 yılından beri yeni ürün serilerinde bitkisel temelli ve petrokimyasallardan uzak hammaddelerle üretim yapıyor. 
Ecogarantie, dünyada organik/ekolojik ürünler sektöründe kurulmuş bağımsız mesleki birlik tarafından verilen bir sertifikadır. Sertifika sayılı denetim firmalarından biri olan Belçikalı Certissy firmasının ekolojik ürünler için verdiği önemli bir tescil belgesidir. Çevreye duyarlı ve dünyanın ekolojik dengesini bozmadan üretim yapan, kozmetik ve temizlik malzemesi firmalarının üretim ve kalite normlarının inceleyen uluslararası bir belgedir. Ecogarantie için belirlenen kriterler farklı sektörlerden üretici, tüketici ve çeşitli derneklerin bir araya gelmesi ile ortaklaşa oluşturuluyor. Oluşturulan kriterler, her sene gözden geçirilip güncellenmektedir. Bununla birlikte, üretim ve hammadde süreçleri özenle ve dikkatle gözden geçirilip eğer bu süreçlerde çevreye etkisi negatif olan bir madde varsa kullanımına izin verilmemekte ve sertifikalandırma yapılmamaktadır.
Vegan Derneği 1 Kasım 1944’de kurulmuş, kayıtlı bir dernek olarak faaliyet göstermektedir. Derneğin temel hedef ve amacı yiyecek, kıyafet veya her ne amaçla olursa olsun, hayvanlardan doğrudan ya da dolaylı olarak elde edilen, yani hayvan sömürüsü ile elde edilen hiçbir madde, ürün içeriğinde kullanılmamasıdır. Ayrıca ürün ve bileşenleri hayvanlar üzerinde test edilmemelidir. Biz de U Green Clean ürünlerinde bu prensiplerle hareket ettiğimizi ve hiçbir hayvansal temelli malzeme ve içerik kullanmadığımızı teyit ve tescil edilmiştir. 


10 yorum :

 1. Özellikle çamaşır suyunun o yoğun yakıcı ve ağır kokusunun olmamasını sevdim ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle:)) O ağır kokusu beni darmaduman etmeye yetiyor. Gözlerim yaşarıyor hemen. Sevgiler:))

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Diğer Ürünlerinide denemeyeceğim.Sevgiler:)

   Sil
 3. kokusuz çamaşır suyu çok iyiymiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alerjisi olanlar için çok uygun bir ürün:)

   Sil
 4. doğallık her zaman tercihimdir

  YanıtlaSil
 5. Denemek için sabırsızlanıyorum bu ürünleri...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım sende sever ve beğenirsin. Sevgiler canım:)

   Sil