3 Mart 2016 Perşembe

Sağlıklı Yarınlara Enafarma ile Devam...

Merhabalar 

Haftasonu @safagindunyasi ve @oncekadinsonraanne daveti ile Beykoz'da bulunan Hidiv Kasrı'nda güzel bir bruncha katıldım. 

Enafarma ile Sağlıklı Yarınlar. 

Bir çok annenin çocukları ile biraraya geldiği etkinlik Meryem Özselanik'in Enafarma firmasının vizyon misyonunu anlatarak, teker teker hepimiz tanıyarak ön bir açılış konuşması yaptı. Biz anneler hem kahvaltı ederek dinlediğimiz sunumda, çocuklarımız da kendileri için hazırlanmış olan odada gönüllerince eğlenerek kahvaltılarını yaptılar. 

İlk öğrendiğimiz Fitoterapi'nin ne olduğuydu. 


  • Hastalıklardan korunmak ve tedaviyi desteklemek amacı ile tıbbi etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bitkiler, onların etkin maddelerini taşıyan kısımları ve bunlardan hareketle hazırlanarak standardize edilmiş farmasotik formlar (tablet, kapsül, şurup ) ve bitkisel tıbbi ürünler kullanılarak yapılan uygulamadır.
Fitoterapi'nin ne olduğunu öğrendikten sonra, piyasadan aldığımız bitki çaylarının bizler tarafından nasıl yanlış kullandığımızı öğrendim.

Bu benim için  çok önemli olduğu için Meryem Hanm'n söyediklerini can kulağı ile dinledim. Piyasada rekabet eden  birçok bitki çaylarının yanlış kullanım sonucunda vücudumuza nasıl zarar verdiğini duyduğumda şaşırdım. 

Kulaktan dolma bilgilerle beslenip yanlış tüketim sonucunda fayda beklerken metabolizmamıza zarar verdiğimi öğrendiğim günden beri evdeki tüm poşet çaylarını çöpe attım. 

Bitki çaylarını eczaneden alarak demleme usulüne göre tüketmenin daha verimli olacağı bilgisi şu an itibaren kulağımda küpe olarak kaldı. 

Bitkileri iyi tanıyarak ve nasıl tüketilmesi gerektiğini öğrenerek tüketilmesi gerektiğini almış olduğum bilgiler vasıtasıyla size de anlatmak kendim için bir borç bu saatten sonra. 

Doğamızın bize sunduğu bitkileri poşet içerisinde tüketmek yerine demleyerek kullanmanızı söyleyerek firmanın tamamen bitkilerden elde edilmiş olan ürünleri hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. 

Cold-Mix İnhaler Damla: 

Burnu Tıkandığında Burnuna Dokunma!
  • Üst solunum yolu enfeksiyonlarında (grip ve soğuk algınlığı, farenjit, sinüzit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı ), güvenli formülü sayesinde hastalığın şiddetini azaltır ve burun tıkanıklığı başta olmak üzere tüm semptonların iyileşmesini destekler.        

Carven Kekik Şurubu  
Öksürüğü doğal yolla yen…
  • Carven bitkisel öksürük şurubu; içeriğindeki kekik ekstresi ve meyan kökü ekstresi sayesinde öksürükle savaşır. Öksürük, bronşit ve nefes darlığı gibi şikayetlerin çözümüne yardımcı balgam sökücü etkisiyle kullanımı onaylanmıştır. Aynı zamanda mukoza koruyucu etkisi sebebi ile öksürük şuruplarında görülen gastrointestinal yan etkiler Carven’de görülmez.

Şurubu ve damlayı bir ertesi gün kızım hastalandığında kullandım. İnanamayacaksınız belki ama anında etkisini gösterdi ve hiç yatmadan kızım gücünü geri kazandı. 


Babi-x Zen Bitkisel Şurup
Huzurlu bir gün ve gece için gaz sancısına doğal çözüm
  • Organik dereotu ve organik zencefil içerir. Anne ve bebek için önemli olan gaz, şişkinlik, infantil kolik ve kusmanın önlenmesine yardımcı olur.


BayBay Forte Bitkisel Damla
Uyusun da Büyüsün!     
  • Melisa otu, mayıs papatyası ve ıhlamur içerir. Bu 3 tıbbi bitkinin ortak özelliği Anksiyolitik (kaygı giderici) / spazmolitik etkilere sahip olmalarıdır. BayBay Damla; stres oluşumunu önleyerek, stresin tetiklediği uykusuzluğu giderir. Uykuya hazır olmayı destekler ve uyku kalitesini arttırır. Stres, korku ve anksiyete düzeyini azaltır. Damla formu ile kullanım kolaylığı sağlar.

Uyku ilacı değildir!

Bu şurubu sürekli gazı olan Ayaz bebeğe vereceğim ki kız kardeşim geceleri artık rahat bir uyku çekebilsin. Tabi Ayaz bebekte. 

Maxerin cooler
 Başın Tutunca Sür Geçsin…
  • Maxerin Cooler solüsyon; gerilim tipi baş ağrısında, küme tipi baş ağrısında ağrıyı azaltmak veya hafiflemesine destek olmak amacıyla kullanılır. Nane içerikli solüsyon ve etanol içermektedir.

Nane (Mentha Piperita)
Avrupa kıtasından, Mısır’a ve oradan da Japonya’ ya kadar dünya üzerinde pek çok kültürde tarih boyunca tıbbi özelliklerine başvurulduğu bilinen bitkilerden biridir.
•         Migren ağrılarında geleneksel olarak kullanılmaktadır.
•         Baş, boyun ve ense ağrılarını gidermek için kullanılır.

Son zamanlarda migren olduğumu bildiğimden beri ağrı kesici olmadan evden çıkamaz oldum. Çok ilaç içen taraftarı olmadığım için, ilaçların bir yeri düzeltirken başka organlarımıza zarar verdiğini düşünen birisi olarak, o günden beri her başım ağrıdığında şakaklarıma damlayı sürüyorum ve etki etmesini bekliyorum. Baş ağrımın başlayacağınız anda sürün ve yaklaşık 15 dakikada nasıl geçeceğini görün. Tabi kronik hastalıklı baş ağrınız yoksa.
Stres ve gerilime baş ağrısına etki ediyor. 

Yalnız ben yanlış kullandım ve gözüme değdirdim. Gözünüze yakın kullanmayın. Korkmayın gözünüze kaçarsa da içinde nane olduğu için bayağı bir yakıyor ama kısa sürede gözünüze zarar vermeden geçiyor.

Bitrin Bit Spreyi
Saç biti ve sirke tedavisinde yeni nesil çözüm

  • Biti ve sirkeyi hapsedip boğarak yok eden etki mekanizmasıyla çalışır. Böcek ilacı içermeyen, silikon bazlı bir üründür. Bitrin tamamen kokusuz, renksiz ve ipeksi bir karışımdır.Saça kolayca uygulanır. Bitrin cilt tarafından emilmediği için çok güvenlidir. Kısa süre önce başka bir bit ilacı kullanılmış olsa bile tekrar kullanılabilir. Astım hastalarında, hamilelerde, bebeklerde ve yaralı deride güvenle kullanılabilir.

 Fitomed Çayları                                      
  • Tıbbi Çay nedir? Tıbbi çay; günlük rahatsızlıkları iyileştirmek, hastalıklardan korunmak, iyi- sağlıklı olma halini sürdürmek ve vücuda destek vermek amacıyla eczacı tarafından tıbbi bitkiler kullanılarak hazırlanan ve tek tıbbi bitki olarak da paketlenen çaydır. 
Sizler alacağınız ilaç veya bitki ilaçları için mutlaka sağlık bakanlığı onayı olan ürünler kullanınız. Sağlık Bakanlığı onayı ile satışa çıkarılan ürünler bir çok testten geçmektedir. 

Bu çok önemli bir detay. Tarım Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler arasında çok büyük farklar mevcuttur. 

Sağlık kazanacağız derken sağlığımızdan olmayalım. 

Daha sağlıklı ve bilinçli bir toplum yolunda ilerlemek ve gelecek nesillere doğru bilgiler anlatmak ve sağlıklı yarınlar için bilinçlenmeye. 

Daha detaylı bili ve sorularınız için Enafarma için tık tık 

Bu güzel etkinlikte payı ve emeği geçen tüm Enafarma ekibine, safagindunyasi, oncekadinsonraanne teşekkür ederim. 

Sevgi ve sağlıkla kalın.
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder