14 Ağustos 2014 Perşembe

Mutlu Yıllar Bana

Yılın en güzel ayı bence AĞUSTOS.

Benim ağustos ayında doğmuş olmam değil tabikide:)))

Yazın en sıcak, meyve ve sebzenin tadına varıldığı, kokularının alındığı ay bence. 

Yaz çocuğuyum. Diğer kız kardeşlerimle birlikte. 

14 Ağustos benim günüm. 

Hep bir şeyler hakkında yazıyorum. Şimdide kendim için yazayım dedim. 

Ben... 

Anne babasının ikinci çocuğu ve ilk kız çocukları, Damla ile Berke'nin annesi, Eyüp'ün on dokuz yıllık eşi Elmas.

Kardeşlerini çok seven, ailesine aşırı düşkün, insanları önemseyen ve sevmekten hiç vazgeçmeyen, aslan burcunun tüm özelliklerine hakim, çalışmaktan yılmayan, herkesi olduğu gibi kabul eden, olumsuz ne varsa savaşmaya hazır, çabuk sinirlenip anında sönen, karadenizin azgın dalgaları gibi hırçın, bazen garip, her an ağlamaya hazır, aşırı duygusal, hayatın kendisine bir armağan olduğunu düşünen, hırslı (ama iyisinden) bir insan işte.

Mübalağa mı yapıyorum kendim için bugün. Sanmıyorum. Mübalağadan hep kaçınırım genelde. Bugün beni mazur görün.

Bugün doğum günüm. Biraz şımarmayı hak ediyor olabilir miyim?

Sevdiğim bir arkadaşım bana, isminin sana verdiği bir anlam var demişti. Sana bu ismi boşuna koymamışlar. Sen elmas gibi ışıldamalı ve parlaklığını etrafa saçmalısın. 

O bana bunu söyleyene kadar hiç böyle düşünmemiştim. Bir çok insan gibi bende ismimi sevmiyordum ta ki o söylenen cümleye kadar. Bazı insanlar evet isminin verdiği anlamı taşırlar. Bende taşıdığıma inanıyorum.

Bugün farklı bir gün, beni ben yapan özelliklerimle bugün 37. yaşıma giriyorum artık. Yaşlanıyorum ama olsun. Her geçen gün yaşanan her bir anı hayatımıza bir anlam katıyor ve bizi de dahada olgunlaştırıyor. Ben gittikçe olgunlaşmaya başladım. 

Zaman akıp geçsin. Birilerimiz yaşlanırken, birilerimiz de gençleşiyor. Ben ömrümden eksilen her bir günde yakalayabileceğim ne varsa yakalamaya çalışarak, tattığım acılar veya üzüntüleri, veya mutluluk her ne varsa bütünleşeceğim. 

Hayat bir amaç ve "Hiç bir şey amaçsız değil"

Doğum günüm kutlu olsun. Benim gibi bugün doğan diğer herkesinde. 

4 yorum :

 1. Kendinizi o kadar güzel yazmışsınız'ki kendini beğenmiş olsanız, bu kadar doğal , soft anlatamazdiniz. Ayrıca geleceğe korkusuz göndermeler yapmışsınız. Nice mutlu yaşlara. ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için:)))

   Sil
 2. Saygı değer sevgi dolu kalbi elmas gibi parıl parıl parıldayan arkadaşım bende sızınle beraber aynı günde doğmakla çok mutluluk verici bir duygu DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN İYİ Kİ VARSIN İYİ Kİ DOĞMUŞSUN CANIm rabbim seni Ailenle beraber niceeeeeee güzel günlere eriştirsin rabbim inşaallah >3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar güzel:))) Sizinde doğum gününüz kutlu olsun. Aynı dilekleri paylaşıyorum sizinle.
   İyiki varsınız.

   Sil